Z našeho eShopu
Nejčtenější
Tipy
Záchrana dat ♦♦♦ Brigády pro studenty ♦♦♦ Webdesign a grafika - StudioQe.cz
Rychlosti bezdrátových sítí v únoru 2008
Kapitoly článku
- Měření podle dosahovaných rychlostí v lednu a v únoru 2008
- Kdo byl v únoru nejrychlejší?
- Kdo měřil ze všech poskytovatelů nejvíce?
- Co je důležitější? Pro někoho rychlost, pro někoho ping
Kdo měřil ze všech poskytovatelů nejvíce?
|
|
Již v úvodu článku jsem kromě únoru krátce okomentoval i měření které proběhla v lednu 2008, a proto měsíc leden nevynechám ani teď. V lednu provedli absolutně největší počet měření uživatelé Telefónici O2 a to 1526 z ADSL linek a 635 z CDMA. Druhý nejaktivnější byli uživatelé sítě KLFree s 1020 měřeními a třetí příčku obsadil Simelon.Net s počtem měření 838. Jelikož se však tento článek věnuje bezdrátovým sítím, i tady musíme vyloučit poskytovatele, kteří WiFi nenabízejí. V takovém případě se na první příčku v lednu posouvá KLFree, kde po aplikaci WiFi filtru připadlo na technologii WiFi 849 měření, druhý Simelon.Net s 838 platnými pokusy, třetí Rajhradice.Net se 714 měřeními a na čtvrtou pozici dosáhla ostravská OVFree.Net s 578 měřeními.
V únoru před aplikací WiFi filtru překvapivě zvítězila síť Wifcom s počtem měření 1906, druhou příčku obsadila Telefónica O2 (1789 pro ADSL a 390 s CDMA) a třetí místo připadlo na UPC s 745 měřeními. Po aplikaci WiFi filtru první místo zůstalo beze změny a Wifcom měl 1 330 měření, druhá příčka připadla na Rajhradice.net 610 měření a třetí na KLFree.Net s 592 pokusy.

Komu se výsledky podle počtu měření zdají být nesrozumitelné, na vysvětlenou dodávám, že WiFi filtr opět odstraňuje nejen poskytovatele, kteří WiFi vůbec nemají ve své nabídce, ale u bezdrátových sítí filtruje také měření, které svými parametry v žádném případě nemohou patřit do kategorie (2,4 GHz a 5 GHz). Filtr nepracuje pouze s maximální rychlostí, kterou je možné dosáhnout na technologii 5 GHz, ale například i s minimální hranicí latence (pingu), pod kterou se v reálném provozu tato technologie při cestě k našemu měřáku nemůže dostat.
Poslední potenciální nejasnost týkající se počtu měření, kterou bych rád objasnil, je odpověď na otázku, proč některé menší sítě dokážou v počtu měření překonat například Telefónicu O2, která má třeba stonásobně větší počet uživatelů. Jak jsem uvedl již dříve, speedmeter Internet pro všechny je v provozu teprve tři měsíce, takže abychom mohli co nejdříve zveřejnit první výsledky měření, museli nám jednotlivé sítě s propagací měřáku pomoci informací a odkazem na svých stránkách. Prakticky až na pár výjimek všechny sítě z našeho porovnání o měřáku své uživatele informovali. To je také důvod, proč síť Wifcom dosáhla většího počtu měření než stonásobně početnější O2. Bylo by zajímavé sledovat změnu počtu měření, kdyby si náš banner s odkazem na speedmeter umístila na hlavní stránku Telefónica :-))
Kapitoly článku
|
|
|
|
Související
Je to již čtvrt roku co jsem se naposledy podrobně podíval na výsledky měření rychlostí…
Vývoj kauzy Warner Bros versus The Pirate Bay nabírá nadále strmější tempo a jasný směr. Před třemi…
Třiadvacáté vydání Files News přináší, kromě rekordního počtu novinek, například AIMP 2.50 Build 22…
Webovému portálu internetové TV Revision3 se stala taková nemilá věc. Kdosi na ní zaútočil a na…
Výměnné P2P (Peer-to-peer) sítě neleží v žaludku jen ochráncům autorských práv k dílům…
Dvacátédruhé vydání Files News přináší například CDRoller 7.51.70, ImTOO DVD Audio Ripper 5.0,…
Společnost Stickfish, s. r. o., partner Sun Microsystems v oblasti x64 systémů pro…
Kanadská federální vláda „potajmu“ (rozumějte „za zavřenými dveřmi“)…
Dvacátéprvní vydání Files News přináší například foobar2000 0.9.5.3 beta 2, Music Label 2008 14.0.4…
Na světě je první pořádný milník ve vývoji třetí řady Firefoxu, tedy jeho první Release Candidate…
Vybíráme z rubriky
Diskuze k tomuto článku
Zobrazit celou diskuzi hierarchicky (28)
Zobrazit celou diskuzi sekvenčně (28)
Přidat příspěvek
Krátce
V pondělí 26.7. o půlnoci začíná prodej Starcraft 2. Stane se tak v obchodech Game v obchodních centrech Nový Smíchov a Chodov, v Brně pak ve Velkém Špalíčku a Olympii a také ve Fontáně v Karlových Varech. 100 lidí z každé prodejny bude soutěžit o Nvidia GTX 460 nebo 3D PC.
Diskuze (11)Apple pořádá zítra v 10 hodin ráno tamního času v jeho kalifornském ústředí tiskovou konferenci. Očekává se, že hlavní téma bude problém jeho iPhone 4 s anténou.
Diskuze (2)Ještě z minulého týdne je Total Commander 7.55a. Řeší problém v ftp komunikaci a s x64DisableRedirection, autor velmi doporučuje upgrade.
Diskuze (0)CDBurnerXP už umí s pomocí funkce „Disc spanning“ rozdělit připravovanou kompilaci na více disků nebo ISO images. Najdete jí v zatím poslední verzi 4.3.5.
Diskuze (0)Alcohol 120 % 2.0.1.1820 přidává audio konvertor a nové mechaniky, opraveny jsou nějaké ty chybičky.
Diskuze (0)Společnost IBM se rozhodla, že ve firmě budou používat jako standardní webový prohlížeč Firefox.
Diskuze (0)Jestli se vám líbilo sjíždění olympijských sjezdovek ve Whistleru s Google Street View, určitě si oblíbíte i jejich online sledování Tour de France.
Diskuze (0)
Korektorské okýnko