Z našeho eShopu
Nejčtenější
Tipy
Levný penzion Špindl TOS ♦♦♦ Záchrana dat ♦♦♦ Aktuální nabídka práce ♦♦♦ Webdesign a grafika - StudioQe.cz
Test: Acer Aspire 5810T Timeline (SU9400, 4GB DDR3, GMA4500, 500GB, 15,6" LED LCD), 2. část
Kapitoly článku
- Aplikace NTI: grabování CD, záloha DVD, vypalování
- Instant Messaging Orion, RSS čtečka
- Šifrování disku, McAfee Security Center
- Ovladače grafické karty
- Pevný disk, DVD mechanika, zorné úhly LCD
- Spotřeba, výdrž akumulátoru, hlučnost, doba nabíjení
- Webová kamera, předinstalované hry
- Mechanická pevnost, hodnocení, závěr
Aplikace NTI: grabování CD, záloha DVD, vypalování
Minulou recenzi notebooku jsme věnovali velice výkonnému hernímu stroji s GeForce 9800M GT, takže je opět čas na změnu. Tentokrát nás v českých e-shopech zaujala nová řada notebooků Acer Aspire, která se vyznačuje tenkým provedením, LED podsvícením LCD a dalšími specialitkami, které v součtu stojí za příslibem výrobce o nejméně osmihodinové výdrže akumulátoru. No řekněte sami, nechtěli byste si toto prověřit "in natura"? My si to samozřejmě můžeme dovolit, takže se s námi pojďte podívat, jak notebook slibující extrémní výdrž při celkem slušných parametrech vypadá. Bude to optimální stroj, který s vámi absolvuje na univerzitě celodenní kolo přednášek bez nutnosti sebou vláčet napájecí adaptér? Na tyto a mnohé další otázky si odpovíme ve druhé části recenze.
|
|
NTI Ripper
Úvodem ale ještě trochu toho softwarového povídání a dokončení přehledu programů s notebookem dodávaných.
Grabovací program umí načítat informace o CD z FreeDB databáze.
Nastavit lze samozřejmě i kompresi, opět nechybí například skvělý Ogg Vorbis (podporovaný Winampem již řadu let od verze 2.80).
Grabování je otázkou rychlosti mechaniky a procesoru, chvilku to trvá.
NTI DVD Fit
DVD Fit jakoby prozměnu z oka vypadl DVD Shrinku. Umí z DVD vyhodit vše kromě hlavního filmu, nebo celé DVD zachovat, a výsledek zmenšit na jednovrstvý disk.
NTI Digital Jack
Něco pro zvukové kolekce, věřím, že 99,99% z vás má již jinou svoji preferovanou aplikaci.
NTI Media Maker
Vypalovací aplikace začíná na eye-candy rozcestníku, kterým se dá proklikat až ke klasické Nero-like obrazovce.
Ta již žádný komentář nepotřebuje.
Kapitoly článku
|
|
|
|
Související
Novoroční oslavy máme za sebou a tak se můžeme směle pustit do práce. První ráno prvního pracovního…
Po již tradičním ohlédnutí za grafickými kartami v rámci našeho serveru je tu slibovaný, taktéž již…
Další rekapitulační článek za letošní rok se týká všeho, co se točilo kolem GPU a souvisejících…
SSD řady N002 společnosti A-Data je asi vůbec prvním datovým úložištěm, které je vybaveno USB 3.…
Server DigiTimes opět cituje své zdroje, které se málokdy mýlí, a informuje o problémech, které…
Jako každý rok, tak i letos pociťovali mnozí potřebu kupovat v posledních týdnech dárky svým…
Server Engadget přichází se zajímavou zprávou, jejíž základ má snad i přímo potvrzený od Nvidie:…
Vzpomínáte si na „staré dobré časy“, kdy k plynulému a procesor nezatěžujícímu…
„Lyndonville“ je krycí jméno pro novou řadu SSD od společnosti Intel chystanou na…
TRIM je příkaz pro SSD, kterým mu může operační systém říci, jaké datové bloky se již nepoužívají…
Vybíráme z rubriky
Diskuze k tomuto článku
Zobrazit celou diskuzi hierarchicky (69)
Zobrazit celou diskuzi sekvenčně (69)
Přidat příspěvek
Krátce
Až do 18. března můžete za zodpovězení 10 otázek vyhrát plnou verzi Daemon Tools Pro.
Diskuze (0)Apple iPad se začne prodávat 3. dubna a to zatím jen v USA. Za 499 USD 16 GB verze, za 32GB dáte 599 USD a 64GB model vyjde na 699 USD. Za verze s WiFi + 3G, které budou koncem dubna, připlatitíte 130 USD.
Diskuze (1)Včerejší zemětřesení na Taiwanu (6,4 stupně Richterovy škály) podle všeho tamní firmy vesměs přežily bez úhony. Hlášeny jsou jen jedno až dvoudenní výpadky (zatím).
Diskuze (0)CloneDVD 5 od DVD X Studios opravuje v zatím poslední verzi 5.0.0.3 jakési blíže nespecifikované chyby.
Diskuze (0)Už začátkem února se objevil DVDFab Virtual Drive, nyní už ve verzi 1.1.0.1. S DaemonTools je to další z emulátorů DVD i Blu-ray. Je zdarma a zvládne až 18 mechanik.
Diskuze (0)Psali jsme před pěti lety
- CeBIT 2005: nVidia nForce 4 SLI Intel Edition
- Panasonic DMR-E95H (stolní DVD-R/-RAM rekordér s harddiskem)
- AMD „aktualizovala“ plán procesorů
- Athlon 64 4200+ a Athlon 64 FX-57 už za měsíc?
- Easy Media Creator 7.5
- CeBIT 2005: Corsair XMS xpert v akci
- Plány WD pro tento rok
- CeBIT 2005: Zvláštní sloty u ECS
- AMD, spotřeba a Socket M2
- Apple je ve správní radě Blu-ray asociace
- Přenosný DVD přehrávač s věstavěným DVB-T tunerem
- Poněkud větší grafická karta
Korektorské okýnko